Kawa segafredo – jaką mieszankę wybrać

Kawy ziarniste segafredo są przeznaczone dla osób, które mają zamiłowanie do dobrej małej czarnej oraz odznaczają się wyrafinowanym gustem. Każda z kaw tego typu odznacza się wyrazistym smakiem i intensywnym aromatem. W ofercie sklepów ekologicznych znajdziemy odmiany, które będą się świetnie nadawać do espresso. Można je też przyrządzać na wiele innych sposobów.

Kawa dostosowana do każdego podniebienia

Do szczególnie polecanych kaw segafredo należą te wersje, z których można przygotować pyszny kremowy napój oraz cappuccino o delikatnym smaku. W ofercie wielu sklepów znajduje się kawa segafredo do 30% taniej o tradycyjnym mocnym działaniu. Jeśli zaś ktoś ceni sobie wyjątkowy smak i aromat, to polecana jest wersja z większą zawartością arabiki. Dzięki odpowiedniej mieszance można poczuć owocowo-kwiatowy aromat i czekoladowy smak. Dla osób uwielbiających dużą moc przygotowano kawę segafredo z dużą ilością robusty, która posiada w sobie sporą dawkę kofeiny.

Ekologiczne środowisko

Warto wspomnieć, że kawa segafredo pozyskiwana jest ze starannie wyselekcjonowanych ziaren. Plantacje, z których pochodzi ten produkt, są usytuowane wysoko w górach. W takich warunkach krzewy kawowca przebywają w czystym ekologicznym otoczeniu. Dlatego też pozyskiwane ziarna odznaczają się niezwykle wysoką jakością. Dzięki starannemu procesowi suszenia i palenia powstaje kawa o unikalnym smaku i aromacie. Kawy ziarniste sprzedawane w sklepach ekologicznych stanowią doskonały materiał dla wszystkich smakoszy małej czarnej.

Aromat i moc w jednym

Rozważając zakup kawy segafredo warto pamiętać, że występuje ona w wielu wariantach. Dla miłośników aromatu i wyrafinowanego smaku poleca się mieszanki z większą ilością arabiki. Są one łagodniejsze i niezwykle aromatyczne. Natomiast zwolennicy dużej mocy w kawie z pewnością wybiorą wersję z większą ilością robusty. Dzięki temu każdy poranek będzie dla nas niezwykle orzeźwiający. Dla tych, którzy cenią sobie równowagę, zaleca się mieszanki, w których stosunek arabiki do robusty wynosi 1:1. W takim przypadku można się cieszyć dobrym smakiem i znaczną mocą kawy.

Tagged , ,